estetik cerrahi izmir
estetik cerrahi izmir

İzmir’de Estetik Cerrahi

SAĞLIK MERKEZİ  İZMİR

estetik cerrahi izmir:

Tarih boyunca sağlık konusunda önemli bir yere sahip olan İzmir, dünyanın ilk hastanelerinden biri olan, zamanının en ünlü hekimlerinin yetiştiği Asklepion’a ev sahipliği yapmış; şifalı sularıyla İzmirlilere ve İzmir’i ziyaret edenlere sağlık sunmuştur.

 

Bugün Türkiye’de aile hekimliği hizmetinin verilmeye başlandığı ilk kent olan İzmir, sağlıklı nüfusu, ortalama yaşam süresinin uzunluğu ve modern sağlık kuruluşlarıyla örnek bir sağlık kentidir.

İzmir, Ege kıyılarının tam ortasında bulunur. Türkiyenin 3. büyük şehridir. İzmir’e karayolu, havayolu ve denizyolu ile ulaşım sağlanabilir.

İzmir’de on dört devlet hastanesi, üç üniversite hastanesi ve on bir özel hastane sağlık hizmeti vermektedir.

Heredot’un betimlemesiyle İzmir “En güzel iklim, en mavi gökyüzü” nün şehri olarak bilinmektedir. Yılın 300 günü güneşli, verimli su kaynaklarına yakın, çeşitli ve zengin doğal kaynaklara sahip ve her türlü sebze ve meyvenin kendi doğal mevsiminde yetişmesine olanak sağladığı bu şehirde yaşamak gerçekten büyük bir ayrıcalıktır.
İzmir, batısında renkli denizi, plajları ve termal merkezleriyle size doyumsuz bir medikal seyahat yaşatır. Roma devrinden kalma Antik çağların en ünlü kentleri arasında yer alan Efes’i gezerken burada yüzyıllar önce yapılan sanatsal etkinlikleri hayal etmek istemez misiniz? O zaman sizi İzmir’e bekliyoruz.

estetik cerrahi izmir:

Antik çağın en önemli sağlık merkezlerinden olan Bergama’daki Asklepion aynı zamanda dönemin ünlü hekimlerinin yetiştiği bir tıp okulu ve dünyanın ilk psikiyatri hastanesi olarak da tarihe geçmiştir. Radyoaktif özellikleri günümüzde keşfedilmiş şifalı suları yüzyıllardır insanlar tarafından sağlık amaçlı kullanılmış, bu sular şimdi tekrar önem kazanmaya başlamıştır.

İzmir’in Bergama ilçesindeki yer alan, dünyanın ilk sağlık merkezlerinden biri olan Asklepion asırlar önce bünyesindeki seçkin hekimler ve müzik, çamur banyoları, su ve spa terapileri, meditasyon, telkin, doğal bitkisel karışımlar, masaj, aromaterapi, özel diyetler gibi günümüzde tekrar popülarite kazanan yöntemlerle hastalara şifa dağıtan bir yerdi.
Estetik cerrahi alanında da izmir önde gelen şehirlerden biridir. Çok sayıda turist özellikle avrupa, ortadoğu ve kafkas ülkelerinden izmir’e estetik cerrahi olmak için gelmektedir. Estetik plastik cerrahi ameliyatları yanı sıra diğer sağlık problemleri de izmirde en iyi şekilde yerine getirilmektedir.